رفتن به بالا

رسانه خبری و تحلیلی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • جمعه ۳۱ فروردین ۱۴۰۳
 • الجمعة ۱۰ شوال ۱۴۴۵
 • 2024 Friday 19 April
  -١٨(°C)
  وزش باد (mph)
  فشار (in)
  محدوده دید (mi)
  اشعه فرابنفش -
  رطوبت (in)
اوقات شرعی

نمایندگان پارلمان ترکیه امروز چهارشنبه بحث و تبادل نظر درباره اصلاحات پیشنهادی را مجددا از سر خواهند گرفت. هفته گذشته این بحث و جدل ها منجر به درگیری فیزیکی نمایندگان پارلمان ترکیه شد. پیش بینی می شود رای گیری نهایی درباره قانون اساسی ترکیه اواخر هفته جاری انجام خواهد شد. اگر لایحه اصلاحات قانون اساسی […]

نمایندگان پارلمان ترکیه امروز چهارشنبه بحث و تبادل نظر درباره اصلاحات پیشنهادی را مجددا از سر خواهند گرفت. هفته گذشته این بحث و جدل ها منجر به درگیری فیزیکی نمایندگان پارلمان ترکیه شد.

پیش بینی می شود رای گیری نهایی درباره قانون اساسی ترکیه اواخر هفته جاری انجام خواهد شد. اگر لایحه اصلاحات قانون اساسی بتواند ۳۳۰ رای از ۵۵۰ کرسی پارلمان را کسب کند، قانون اساسی جدید به همه پرسی عمومی گذاشته خواهد شد .

بر اساس اصلاحات پیشنهادی، انتخابات سراسری و ریاست جمهوری ترکیه در سال ۲۰۱۹ برگزار خواهد شد.

اردوغان مدت زمان زیادی است که قصد اجرای الگوی آمریکایی و فرانسوی نظام ریاست جمهوری را در ترکیه دارد و بارها بر این مساله تاکید کرده است این کشور نیاز به رهبری مقتدری دارد. منتقدان اردوغان بر این باورند که وی قصد دارد با افزایش قدرت و اختیارات، سیاست اقتدارگرایانه خود علیه مخالفان را تشدید کند.

منبع: تسنیم

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

نظرات