رفتن به بالا

رسانه خبری و تحلیلی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • چهارشنبه ۱۵ تیر ۱۴۰۱
 • الأربعاء ۶ ذو الحجة ۱۴۴۳
 • 2022 Wednesday 6 July
  -١٨(°C)
  وزش باد (mph)
  فشار (in)
  محدوده دید (mi)
  اشعه فرابنفش -
  رطوبت (in)
اوقات شرعی

کمک‌هایی برای نیروهای سوری مستقر در دیرالزور که در معرض حملات گسترده تروریست‌های داعشی بودند، ارسال شده است. به گفته این منبع، نیروهای کمکی از یگان گارد ریاست‌جمهوری سوریه و همچنین رزمندگان حزب‌‌الله صبح امروز به دیرالزور اعزام شدند تا به نیروهای مستقر در این شهر کمک کنند. این منبع همچنین از حملات سنگین جنگنده‌های […]

کمک‌هایی برای نیروهای سوری مستقر در دیرالزور که در معرض حملات گسترده تروریست‌های داعشی بودند، ارسال شده است.

به گفته این منبع، نیروهای کمکی از یگان گارد ریاست‌جمهوری سوریه و همچنین رزمندگان حزب‌‌الله صبح امروز به دیرالزور اعزام شدند تا به نیروهای مستقر در این شهر کمک کنند.

این منبع همچنین از حملات سنگین جنگنده‌های روسی به مواضع و تحرکات تروریست‌های داعشی در دیرالزور خبر داد.طی روزهای اخیر این شهر در معرض حملات شدید تروریست‌های داعشی قرار داشته است.

هدف از ورود این نیروها به دیرالزور انجام عملیات برای بازپس‌گیری نقاطی  است که تروریست‌های داعشی اشغال کرده‌اند.  محله‌های مختلف شهر دیرالزور از چهار روز پیش شاهد حملات گسترده تروریست‌های داعشی بوده است.

این در حالی  است که ارتش سوریه با همکاری نیروهای پشتیبان در دیرالزور به دفع حملات تروریست‌ها به محور «ثرده ۲» و به ویژه محله «العمال» ادامه می‌دهد، منبع سوری از  درگیری‌های شدید در اطراف فرودگاه دیرالزور برای بیرون راندن داعشی‌ها از نقاطی که به آن رخنه کرده بودند، خبر داد.

جنگنده‌های روسی و سوری طی شب گذشته و  امروز مواضع و تجمعات تروریست‌های داعشی در اطراف فرودگاه در جنوب دیرالزور و منطقه «المعامل والبانوراما» در جنوب غربی شهر و اطراف «الجفره» در حومه شرقی را به شدت بمباران کردند.

این در حالی است که رسانه‌های حامی تروریست‌ها از ورود ده‌ها مجروح داعشی از دیرالزور به بیمارستان شهر الرقه خبر دادند.

نیروهای ارتش سوریه همچنان کنترل پنج محله «الجوره، الموظفین، القصور، الفیلات،العمال» و فرودگاه نظامی را که تنها خط امدادرسانی نظامی و غیرنظامی به شهر و نیروهای مدافع فرودگاه هستند.

گروه تروریستی داعش از دو سال پیش دیرالزور را در محاصره خود قرار داده و محله‌های مسکونی شهر را هدف حملات خود قرار می‌‌‌دهد.

تروریست‌های داعشی طی چهار روز گذشته به مواضع ارتش در «حویقه، الراشدیه، الصناعه، العمال والعرفی» در شهر دیرالزور حمله کرده‌اند.

داعشی‌ها پس از سیطره بر نقاط «المقابر و کتیبه جند» توانسته بودند راه کمک‌رسانی به فرودگاه نظامی دیرالزور را قطع کنند، داعشی‌ها همچنین با سیطره بر وادی «الثرده» در کوه‌های الثرده که بر فرودگاه دیرالزور مشرف است، حملات خود را به فرودگاه تشدید کرده بودند.

این در حالی است که گروه تروریستی داعش برای قطع  ارتباط فرودگاه نظامی در جنوب دیرالزور با تیپ ۱۷۳ که پشتیبان خطوط و پرواز جنگنده‌ها از دیرالزور است، با هدف جلوگیری از رسیدن کمک و مهمات به ارتش تلاش می‌کند.

این اولین بار نیست که گروه تروریستی داعش به مواضع ارتش در شهر دیرالزور و فرودگاه نظامی حمله می‌کند، اما این بار به گفته منابع نظامی شدیدترین حملات تروریست‌ها به این مناطق صورت گرفته است، داعشی‌ها بر شدت حملات خود به مواضع  ارتش افزوده‌اند .

داعش شمار زیادی از تروریست‌های داعشی را از  الرقه و حومه دیرالزور و نیز از موصل وارد این مناطق کرده است، همچنین تعداد زیادی خودروی بمب‌گذاری شده و تروریست‌های انغماسی(یگان ویژه انتحاری‌های داعش) آماده انجام حملات تروریستی در این مناطق مستقر شده‌اند.

یکی از نیروهای مدافع فرودگاه دیرالزور در  تماس تلفنی با خبرنگار تسنیم در سوریه گفت نیروهای ارتش سوریه با پشتیبانی نیروهای متحد همچنان در برابر حملات گسترده  تروریست‌ها مقاومت کرده و حملات آنها را دفع می‌کنند. وی مقاومت نیروهای ارتش در برابر حملات داعشی‌ها را مقاومت شجاعانه و حماسی توصیف کرد.

منبع: تسنیم

انتهای پیام/

اخبار مرتبط