رفتن به بالا

رسانه خبری و تحلیلی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۳
 • الإثنين ۶ شوال ۱۴۴۵
 • 2024 Monday 15 April
  -١٨(°C)
  وزش باد (mph)
  فشار (in)
  محدوده دید (mi)
  اشعه فرابنفش -
  رطوبت (in)
اوقات شرعی

نامزد محافظه‌کار انتخابات ریاست‌جمهوری فرانسه در واکنش به سخنرانی تحریک‌آمیز رئیس‌جمهور جدید آمریکا یک ابتکار عمل اروپایی را بیش از همیشه لازم دانسته گفت: ما موظف نیستیم خود را با قواعد آمریکایی منطبق کنیم. “فرانسوا فیون”، نخست وزیر اسبق فرانسه و نامزد ریاست جمهوری این کشور از حزب محافظه‌کار در گفتگو با روزنامه آلمانی “فرانکفورتر […]

نامزد محافظه‌کار انتخابات ریاست‌جمهوری فرانسه در واکنش به سخنرانی تحریک‌آمیز رئیس‌جمهور جدید آمریکا یک ابتکار عمل اروپایی را بیش از همیشه لازم دانسته گفت: ما موظف نیستیم خود را با قواعد آمریکایی منطبق کنیم.

“فرانسوا فیون”، نخست وزیر اسبق فرانسه و نامزد ریاست جمهوری این کشور از حزب محافظه‌کار در گفتگو با روزنامه آلمانی “فرانکفورتر آلگماینه سایتونگ”، در واکنش به سخنرانی تحریک آمیز “دونالد ترامپ” رئیس جمهور جدید آمریکا خواستار یک ضدضربه هماهنگ از طرف اروپا به وی شده تأکید کرد: ما موظف نیستیم با قواعد و شرایط آمریکایی کنار بیاییم. یک ابتکار عمل اروپایی بیش از همیشه لازم است.

فیون امروز قرار است به برلین سفر و با صدراعظم آلمان، وزیر دارایی و وزیر دفاع این کشور دیدار کند.

این نامزد ریاست جمهوری در فرانسه بر اساس نظرسنجی‌ها بیشترین شانس را دارد که در انتخابات ریاست جمهوری آینده این کشور وارد کاخ الیزه شود. وی با پروژه‌های ملموس و مشخصی به برلین سفر می‌کند.

تشکیل یک پیمان دفاعی اروپایی و یک صندوق برای تأمین عملیات‌های خارجی، یک صندوق ارز اروپایی و یک دستور کار برای هماهنگ سازی مالیات بر شرکت‌ها برای منطقه یورو از برنامه‌های مد نظر وی است.

وی در گفتگو با روزنامه “فرانکفورتر آلگماینه سایتونگ”، به نحوه همکاری‌های فعلی آلمان ــ فرانسه شدیداً انتقاد وارد و تأکید کرد: این شراکت هرگز تا این اندازه مانند امروز خالی و ضعیف نبوده است.

فیون همچنین به مسئله خروج انگلیس از اتحادیه اروپا اشاره کرده گفت: برگزیت می‌تواند برای اتحادیه اروپا مرگبار باشد اگر ما موفق نشویم پروژه اروپایی را احیا کنیم. اتحادیه اروپا با یک آلمان قوی و بدون وزنه تعادل در شرایط خیلی بدی است.

وی اتهامات به خود مبنی بر تلاش برای تشکیل یک اتحاد با روسیه را رد کرده در عین حال گفت: اما غرب در برخورد با روسیه مرتکب خطا شده است. آیا ما می‌توانیم روسیه را دوباره به در پیش گرفتن مواضع منطقی سوق دهیم؟ من نمی‌دانم، اما تلاش در این راستا یک ضرورت است.

منبع: تسنیم

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

نظرات