رفتن به بالا

رسانه خبری و تحلیلی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • دوشنبه ۲۵ تیر ۱۴۰۳
 • الإثنين ۸ محرم ۱۴۴۶
 • 2024 Monday 15 July
  -١٨(°C)
  وزش باد (mph)
  فشار (in)
  محدوده دید (mi)
  اشعه فرابنفش -
  رطوبت (in)
اوقات شرعی

گروه‌های تروریستی به طور مستمر تلاش می‌کنند این جاده مهم را اشغال کنند به طوری که گروه تروریستی داعش از سمت شرق و گروه تروریستی جبهه النصره از غرب به آن حمله می‌کنند. ویژگی قابل توجه عملیات نظامی ارتش سوریه که از شهرک «خناصر» در جنوب حلب آغاز شده، شمار بالای نیروهای شرکت کننده در آن […]

گروه‌های تروریستی به طور مستمر تلاش می‌کنند این جاده مهم را اشغال کنند به طوری که گروه تروریستی داعش از سمت شرق و گروه تروریستی جبهه النصره از غرب به آن حمله می‌کنند.

ویژگی قابل توجه عملیات نظامی ارتش سوریه که از شهرک «خناصر» در جنوب حلب آغاز شده، شمار بالای نیروهای شرکت کننده در آن است؛ عملیاتی که ارتش پس از پایان آزادسازی کامل شهر حلب،آغاز کرده است و نیروهایی که قبلا در این عملیات می‌جنگیدند، برای انجام عملیات نظامی جدید آماده‌‌ بوده و می‌توانند قدرت و تلاش خود را بر چندین جبهه به صورت همزمان متمرکز کنند همانند «حریتان و خان العسل » در جبهه غربی حلب یا «خان طومان» در حومه جنوبی یا حتی جبهه شرقی که گروه تروریستی داعش در آن حضور دارد.

ارتش سوریه طی ساعات گذشته توانست شهرک‌های «إعبد و صفّه در جنوب غربی شهر «الباب» در شمال شرقی حلب را پس از درگیری با گروه‌ تروریستی داعش آزاد کند به طوری که نیروهای ارتش به پنج کیلومتری الباب رسیده‌اند و در این مناطق متمرکز شده‌اند.

در دیرالزور در شرق سوریه، نیروهای ارتش توانستند حملات شدید گروه تروریستی داعش را دفع کنند، تکفیری‌ها به دنبال جداکردن فرودگاه نظامی دیرالزور از شهر و اشغال آن بودند، اما طرح داعشی‌ها در پی موفقیت نیروهای مدافع شهر در دفع حملات آنها و حملات گسترده جنگنده‌های روسی و سوری با شکست روبرو شد.

داده‌های میدانی به حمایت و پشتیبانی لجستیکی و اطلاعاتی آمریکا از تروریست‌های داعشی در حملاتشان به دیرالزور اشاره می‌کند که شبیه حمایت‌های آنها در هشت ماه گذشته در همین جبهه است که جنگنده‌های آمریکا مواضع ارتش سوریه را در کوه «الثرده» در حومه جنوبی دیرالزور بمباران کردند تا تنها یک ساعت بعد، تروریست‌های داعشی حملات شدید خود به نیروهای ارتش در آن جبهه را آغاز کنند.

در حومه غربی شهر دمشق، نیروهای ارتش سوریه به پیشروی خود ادامه می‌دهند و توانسته‌اند چندین نقطه در منطقه «وادی‌بردی» را پس از هلاکت تروریست‌های جبهه النصره پاکسازی کنند، تکفیری‌ها مانع رسیدن آب از چشمه‌های «الفیجه» به بیش از ۶ میلیون شهروند سوری در دمشق می‌شوند.

علت پیشرفت کند ارتش سوریه در منطقه «وادی‌بردی» به عملیات دقیق آن برمی‌گردد که می‌خواهد با حداقل تلفات چه در صفوف خود یا غیرنظامیان و حداقل خسارت‌های ممکن این عملیات را به پایان برساند، چرا که بیشتر افراد مسلح فعال در این مناطق خواهان آشتی با دولت سوریه و  تسلیم سلاح به ارتش هستند که این مسئله پس از تسلیم شدن بیش از ۶۰۰ فرد مسلح به ارتش نمایان شد.

منبع» تسنیم
انتهای پیام/

اخبار مرتبط

نظرات