رفتن به بالا

رسانه خبری و تحلیلی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • دوشنبه ۲۵ تیر ۱۴۰۳
 • الإثنين ۸ محرم ۱۴۴۶
 • 2024 Monday 15 July
  -١٨(°C)
  وزش باد (mph)
  فشار (in)
  محدوده دید (mi)
  اشعه فرابنفش -
  رطوبت (in)
اوقات شرعی

“زیگمار گابریل”، معاون صدر اعظم آلمان در اولین موضع گیری خود بعد از کناره گیری از نامزدی صدراعظمی آلمان و رقابت با مرکل در این عرصه انتقاد شدیدی به صدر اعظم آلمان وارد کرده و گفت: سیاست مرکل، و “وولفگانگ شایبله”، وزیر دارایی آلمان به صورت قابل توجهی در بحران های روزافزون در اتحادیه اروپا از […]

“زیگمار گابریل”، معاون صدر اعظم آلمان در اولین موضع گیری خود بعد از کناره گیری از نامزدی صدراعظمی آلمان و رقابت با مرکل در این عرصه انتقاد شدیدی به صدر اعظم آلمان وارد کرده و گفت: سیاست مرکل، و “وولفگانگ شایبله”، وزیر دارایی آلمان به صورت قابل توجهی در بحران های روزافزون در اتحادیه اروپا از سال ۲۰۰۸، انزوای سیاست خارجی آلمان و بیکاری بالا در خارج از آلمان سهم داشته است. یکی از پیامدهای این سیاست ها تقویت احزاب پوپولیستی ضد اروپایی در این اتخادیه بوده است.

گابریل همچنین تاکید کرد که هیچ یک از صدر اعظم های پیش از مرکل خطر چنین جدایی سیاسی، اجتماعی و اقتصادی را ایجاد نکرده اند.

زیگمار گابریل معاون مرکل و رئیس حزب سوسیال دموکرات آ روز گذشته در نشست فراکسیون حزبش از نامزدی برای صدر اعظمی آلمان انصراف  داده و “مارتین شولتز”، رئیس سابق پارلمان اروپا را به عنوان رقیب مرکل برای این منظور پیشنهاد داد.

گابریل در توجیه این اقدام خود در گفتگو با هفته نامه “اشترن” اظها ر داشته است که اگر من حالا به عنوان نامزد صدر اعظمی وارد صحنه شوم شکست می خورم و همراه با من حزب سوسیال دموکرات هم شکست خواهد خورد. شولتز شانس انتخاب بسیار بهتری دارد.

وی همچنین تاکید کرد برای اینکه ما یک مبارزه انتخاباتی واقعا موفق را هدایت کنیم دو شرط اساسی وجود دارد یکی اینکه حزب باید به نامزد خود اعتماد داشته و پشت وی قرار گیرد و نامزد مورد نظر هم باید از صمیم قلب خواهان آن باشد. این دو شرط اساسی درباره من به اندازه کافی صدق نمی کند.

گابریل همچنین در گفتگو با اشترن گفته است که می خواهد از مسئولیت خود به عنوان وزیر اقتصاد آلمان کناره گیری کرده و بعد از تصدی سمت ریاست جمهوری توسط اشتاین مایر جانشین وی به عنوان وزیر امور خارجه آلمان شود.

مارتین شولتز نیز بعد از این پیشنهاد گابریل شب گذشته در سخنانی اظهار داشت: این نامزدی افتخاری فوق العاده است که من با غرور و تواضع می پذیرم. وی قرار است یک برنامه انتخاباتی مفصل را در آخر هفته آینده به حزبش ارائه دهد.

حزب سوسیال دموکرات از تصمیم گابریل برای کناره گیری از ریاست حزب و نامزدی صدر اعظمی آلمان استقبال کرده است.

“زیگمار گابریل” ۵۷ ساله از سال ۲۰۰۹ رئیس حزب سوسیال دموکرات بود. مارتین شولتز ۶۱ ساله هم از سال ۱۹۹۴ وارد پارلمان اروپا شده و اخیرا نیز رئیس پارلمان این اتحادیه بود. وی اواخر سال گذشته کناره گیری خود از این سمت را اعلام کرده و از تصمیمات خود برای شرکت در انتخابات پارلمانی آلمان سخن گفت.

انتخابات پارلمان آلمان بر اساس تصمیمات اتخاذ شده در ۲۴ سپتامبر سال جاری میلادی برگزار می شود.

منبع: تسنیم

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

نظرات