رفتن به بالا

رسانه خبری و تحلیلی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۳
 • الإثنين ۶ شوال ۱۴۴۵
 • 2024 Monday 15 April
  -١٨(°C)
  وزش باد (mph)
  فشار (in)
  محدوده دید (mi)
  اشعه فرابنفش -
  رطوبت (in)
اوقات شرعی

وزارت دفاع روسیه اعلام کرد، نیروهای نظامی این کشور بامداد سه شنبه یک فروند موشک بالستیک بین قاره ای «Topol-M»‌ را با موفقیت از پایگاه «پلستسک» آزمایش کرده‌اند. بنا بر گزارش خبرگزاری «اسپوتنیک»، طبق سندی که وزارت دفاع روسیه منتشر کرده، این آزمایش به منظور تأیید قابلیت‌های نظامی و همچنین قابلیت اعتماد به موشک‌های بالستیک […]

وزارت دفاع روسیه اعلام کرد، نیروهای نظامی این کشور بامداد سه شنبه یک فروند موشک بالستیک بین قاره ای «Topol-M»‌ را با موفقیت از پایگاه «پلستسک» آزمایش کرده‌اند.

بنا بر گزارش خبرگزاری «اسپوتنیک»، طبق سندی که وزارت دفاع روسیه منتشر کرده، این آزمایش به منظور تأیید قابلیت‌های نظامی و همچنین قابلیت اعتماد به موشک‌های بالستیک بین قاره‌ای از این نوع انجام گرفته است.

طبق بیانیه وزارت دفاع روسیه، «یک کلاهک شبیه‌سازی شده با هدف فرصی در شبه‌جزیره کامچاتکا با دقت بسیار بالا برخورد کرده است».

بر اساس این گزارش، موشک‌های بالستیک بین‌قاره‌ای «Topol-M»‌ که قابلیت حمل یک کلاهک هسته‌ای را دارند نسخه پیشرفته موشک‌های «RS-12M» هستند.

نخستین موشک‌ بالستیک بین‌قاره‌ای از این نوع در ماه دسامبر سال ۱۹۹۴ میلادی آزمایش شده بود.

موشک‌های بالستیک بردی حدود ۱۱ هزار کیلومتر دارند و می‌توانند کلاهکی هسته‌ای با قدرت انفجاری ۵۵۰ کیلوتن را با خود حمل کنند.

منبع: فارس

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

نظرات