رفتن به بالا

رسانه خبری و تحلیلی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • دوشنبه ۲۵ تیر ۱۴۰۳
 • الإثنين ۸ محرم ۱۴۴۶
 • 2024 Monday 15 July
  -١٨(°C)
  وزش باد (mph)
  فشار (in)
  محدوده دید (mi)
  اشعه فرابنفش -
  رطوبت (in)
اوقات شرعی

«عمر حسن البشیر» در دیدار با سلمان بن عبدالعزیز پادشاه عربستان سعودی که در کاخ الیمامه واقع در ریاض برگزار شد به بررسی «روابط برادرانه» دو کشور و «راهکارهای حمایت از این روابط در زمینه‌های مختلف» پرداخت. دو طرف پس از این دیدار در مراسم امضای یادداشت تفاهم در خصوص کمک مالی عربستان به پروژه […]

«عمر حسن البشیر» در دیدار با سلمان بن عبدالعزیز پادشاه عربستان سعودی که در کاخ الیمامه واقع در ریاض برگزار شد به بررسی «روابط برادرانه» دو کشور و «راهکارهای حمایت از این روابط در زمینه‌های مختلف» پرداخت.

دو طرف پس از این دیدار در مراسم امضای یادداشت تفاهم در خصوص کمک مالی عربستان به پروژه تأمین آب شرب مناطق روستایی سودان حضور یافتند.

در این مراسم همچنین «عادل الجبیر» وزیر خارجه عربستان، «محمد الجدعان» وزیر دارایی و «علی بن حسن جعفر» سفیر عربستان در سودان حضور داشتند.

خبرگزاری عربستان «واس» گزارش داد که «فضل عبدالله فضل» وزیر مشاور در امور ریاست جمهوری سودان، «عبدالملک محمد البریر» مدیر اداره سیاسی و رسانه‌ای، «طه عثمان الحسین» وزیر مشاور و مدیر دفتر رئیس جمهور سودان و «عبدالباسط بدوی السنوسی» سفیر سودان در عربستان نیز در این مراسم حضور داشتند.

سودان یکی یک سال اخیر پس از نزدیک شدن به عربستان، روابط خود با ایران را قطع کرد. در پی این اقدامات، و با میانجیگری عربستان، آمریکا اخیرا برخی از تحریم‌های اقتصادی سودان را تعلیق کرد.

گفته می‌شود این تصمیم آمریکا تحت چانه‌زنی‌های عربستان و به عنوان پاداش سعودی‌ها به سودان در مقابل خروج از محور ایران صورت گرفت و به همین دلیل پس از اعلام این تصمیم آمریکا، مقامات سودان از عربستان قدردانی کردند.

منبع: فارس

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

نظرات