رفتن به بالا

رسانه خبری و تحلیلی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۳
 • الإثنين ۱۰ ذو الحجة ۱۴۴۵
 • 2024 Monday 17 June
  -١٨(°C)
  وزش باد (mph)
  فشار (in)
  محدوده دید (mi)
  اشعه فرابنفش -
  رطوبت (in)
اوقات شرعی

به گزارش پایگاه سفیر، رییس کمیسیون امور دفاعی سنای ایتالیا حمله سایبری “روسیه” را به سرورهای نیروی هوایی این کشور “ناموفق” خواند. به گزارش ایسنا از اسپوتنیک، ایتالیا بر این نظر است که هکرهایی که در ماه جولای ۲۰۱۶ به سرورهای نیروهای نظامی هوایی ایتالیا برای دسترسی به اطلاعات محرمانه جنگنده‌های سوپرجت آمریکایی مدل اف […]

به گزارش پایگاه سفیر، رییس کمیسیون امور دفاعی سنای ایتالیا حمله سایبری “روسیه” را به سرورهای نیروی هوایی این کشور “ناموفق” خواند.

به گزارش ایسنا از اسپوتنیک، ایتالیا بر این نظر است که هکرهایی که در ماه جولای ۲۰۱۶ به سرورهای نیروهای نظامی هوایی ایتالیا برای دسترسی به اطلاعات محرمانه جنگنده‌های سوپرجت آمریکایی مدل اف ۳۵ حمله کرده بودند، با روسیه ارتباط دارند.
روزنامه لا ریپابلیکا چاپ ایتالیا این حمله سایبری را به گروه هکرهای « APT28» روسیه نسبت داده که پیشتر متهم به شکستن قفل سیستم آژانس جهانی ضددوپینگ و همچنین نفوذ به شبکه داخلی حزب دموکرات آمریکا در کمپین انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ هستند.
این روزنامه به نقل از رییس کمیسیون امور دفاعی سنای ایتالیا آورده است، این حمله سایبری ناموفق بوده و هکرها نتوانسته‌اند اطلاعات محرمانه را به دست آورند.
یکی از اعضای برجسته حزب حاکم دموکرات ایتالیا نیز گفته: “ما با خیال راحت تایید می‌کنیم که سیستم امنیت به خوبی عمل کرده و مانع از ورود هکرها شده است اما همین اقدام به ما گوشزد می‌کند که دلایلی برای نگرانی وجود دارد.”
به گفته وی، هکرها تنها به لایه اول پست الکترونیکی دست پیدا کرده‌اند. به نظر روزنامه لاریپابلیکا حضور ایتالیا در ناتو و موقعیت نیروهای هوایی این کشور در پروژه آزمایش جنگنده اف ۳۵ آمریکایی در کنار دسترسی ایتالیا به برخی منابع محرمانه فناوری‌های نوین، دلایل وقوع حمله سایبری بوده است.

منبع: ایسنا

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

نظرات