رفتن به بالا

رسانه خبری و تحلیلی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • چهارشنبه ۱۵ تیر ۱۴۰۱
 • الأربعاء ۶ ذو الحجة ۱۴۴۳
 • 2022 Wednesday 6 July
  -١٨(°C)
  وزش باد (mph)
  فشار (in)
  محدوده دید (mi)
  اشعه فرابنفش -
  رطوبت (in)
اوقات شرعی

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا در حال آماده‌سازی دو فرمان اجرایی است که گفته می‌شود نقش آمریکا در سازمان ملل متحد و سایر سازمان‌های بین‌المللی را به نحو محسوسی کاهش می‌دهد؛ تصمیم‌های جدید همچنین آغازگر فرایندی برای بررسی برخی از قراردادهای چندجانبه و ابطال آنها خواهد بود. بر اساس پیش‌نویس یک فرمان اجرایی، آمریکا قصد دارد […]

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا در حال آماده‌سازی دو فرمان اجرایی است که گفته می‌شود نقش آمریکا در سازمان ملل متحد و سایر سازمان‌های بین‌المللی را به نحو محسوسی کاهش می‌دهد؛ تصمیم‌های جدید همچنین آغازگر فرایندی برای بررسی برخی از قراردادهای چندجانبه و ابطال آنها خواهد بود.

بر اساس پیش‌نویس یک فرمان اجرایی، آمریکا قصد دارد حمایت مالی خود از شماری از آژانس‌ها و برنامه‌های سازمان ملل را قطع کند.

آژانس‌ها و برنامه‌هایی که به فلسطین عضویت کامل دهند، از سقط جنین حمایت کنند یا تحریم‌های ایران و کره شمالی را تضعیف کنند، با قطع حمایت مالی آمریکا مواجه می‌شوند.

ضمنا بر اساس این فرمان، حمایت مالی آمریکا از سازمان ملل در مجموع ۴۰% کاهش می‌یابد.

فرمان اجرایی دوم هم خواهان بازبینی و بررسی مجدد تمام پیمان‌هایی است که آمریکا در آن‌ها عضو هستند و ارتباطی با امنیت ملی و تجارت ندارند.

نیویورک تایمز نوشته است که در هر دو سند تردیدهایی وجود دارد و تعاریف به طور کامل مشخص نیستند.

 منبع: فارس

انتهای پیام/

اخبار مرتبط