رفتن به بالا

رسانه خبری و تحلیلی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۳
 • الإثنين ۱۰ ذو الحجة ۱۴۴۵
 • 2024 Monday 17 June
  -١٨(°C)
  وزش باد (mph)
  فشار (in)
  محدوده دید (mi)
  اشعه فرابنفش -
  رطوبت (in)
اوقات شرعی

به گزارش پایگاه سفیر، نیروهای دولتی اوکراین و جدایی‌طلبانی که در شرق این کشور درگیر هستند، یکدیگر را به نقض آتش‌بس “شکننده ” ماه دسامبر متهم می‌کنند. به نقل از خبرگزاری فرانسه، کی‌یف و شورشیان جدایی‌طلب با یک توافق آتش‌بس “نامحدود” موافقت کرده بودند. این توافق پس از مذاکرات ماه گذشته روسیه و اوکراین در […]

به گزارش پایگاه سفیر، نیروهای دولتی اوکراین و جدایی‌طلبانی که در شرق این کشور درگیر هستند، یکدیگر را به نقض آتش‌بس “شکننده ” ماه دسامبر متهم می‌کنند.

به نقل از خبرگزاری فرانسه، کی‌یف و شورشیان جدایی‌طلب با یک توافق آتش‌بس “نامحدود” موافقت کرده بودند. این توافق پس از مذاکرات ماه گذشته روسیه و اوکراین در مینسک حاصل شد؛ توافقی که نتیجه میانجیگری سازمان امنیت و همکاری در اروپا (OSCE) بود و از ۲۴ دسامبر اجرایی شد.

توافق مذکور بارقه امیدی بود تا درگیری ۳۱ ماهه که حدود ۱۰ هزار کشته بر جای گذاشته است، نهایتا متوقف شود. اوکراین، روسیه را متهم می‌کند که به تلافی عزل رئیس‌جمهور روس‌گرای کی‌یف در سال ۲۰۱۴ جنگ به راه انداخته است؛ اتهامی که روسیه رد می‌کند.

ارتش اوکراین شنبه شورشیان را به ۲۳ بار نقض آتش‌بس متهم کرد. در همین حال، رهبر جمهوری خودخوانده دونتسک نیز گفت، نیروهای اوکراینی از شامگاه جمعه شلیک راکت به مناطق درگیر را آغاز کرده‌اند.

منبع: ایسنا

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

نظرات