رفتن به بالا

رسانه خبری و تحلیلی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • چهارشنبه ۱۵ تیر ۱۴۰۱
 • الأربعاء ۶ ذو الحجة ۱۴۴۳
 • 2022 Wednesday 6 July
  -١٨(°C)
  وزش باد (mph)
  فشار (in)
  محدوده دید (mi)
  اشعه فرابنفش -
  رطوبت (in)
اوقات شرعی

«عادل بن‌سراج مرداد» سفیر عربستان سعودی در ترکیه در مصاحبه با «بی‌بی‌سی»، به چرخش سیاست دولت آنکارا درقبال بحران سوریه واکنش نشان داد و اظهار داشت، چرخش موضع ترکیه درقبال سوریه، یک مثال دیگر از خیانت ترکیه به کشورهای عربی به‌شمار می‌رود؛ موضعی که هم اینک مطابق با منافع ترکیه اتخاذ شده است. روزنامه «زمان» […]

«عادل بن‌سراج مرداد» سفیر عربستان سعودی در ترکیه در مصاحبه با «بی‌بی‌سی»، به چرخش سیاست دولت آنکارا درقبال بحران سوریه واکنش نشان داد و اظهار داشت، چرخش موضع ترکیه درقبال سوریه، یک مثال دیگر از خیانت ترکیه به کشورهای عربی به‌شمار می‌رود؛ موضعی که هم اینک مطابق با منافع ترکیه اتخاذ شده است.

روزنامه «زمان» ترکیه در شمار روز سه‌شنبه خود نوشت: سفیر سعودی در آنکارا در ادامه این گفت‎وگو افزوده که «رجب طیب اردوغان» رئیس‌جمهوری ترکیه همیشه شعار «کناره‌گیری اسد (رئیس‌جمهوری سوریه)» به‌عنوان راه‌حلی غیرقابل جایگزین برای بحران سوریه سر می‌داد ولی دولت ترکیه و در راس آن، اردوغان به تازگی این شعار را که زمانی خط قرمز ترکیه در تعامل با بحران سوریه محسوب می‌شد را تغییر داده است.

مرداد اضافه کرد: «تلاش‌های دولت ترکیه برای نزدیک کردن مواضعش به روسیه و اسرائیل در راستای تامین منافع خود و فرار از بحران‌های داخلی صورت می‌گیرد.»

مرداد با اشاره به اینکه عربستان سعودی از اردوغان از همان آغاز تصدی ریاست‌جمهوری ترکیه حمایت کرده و به این حمایت تا کنون ادامه داده است، متذکر شد، این کشور پادشاهی یکی از اولین حامیان ترکیه و دولت منتخب آن در مواجهه با کودتای نافرجام بوده است.

سفیر سعودی افزود، دولت ترکیه به دستاوردهای «انقلاب مردم سوریه» پشت کرده و سوریه را در ویرانی و تباهی ترک کرده است و الان، ترکیه مسئول تلفات غیرنظامیان و آوارگی میلیون‌ها آواره و پناهنده در سوریه است.

منبع: تسنیم

انتهای پیام/

اخبار مرتبط