رفتن به بالا

رسانه خبری و تحلیلی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • دوشنبه ۲۵ تیر ۱۴۰۳
 • الإثنين ۸ محرم ۱۴۴۶
 • 2024 Monday 15 July
  -١٨(°C)
  وزش باد (mph)
  فشار (in)
  محدوده دید (mi)
  اشعه فرابنفش -
  رطوبت (in)
اوقات شرعی

به گزارش پایگاه سفیر،  مهدی سنایی سفیر جمهوری اسلامی ایران در روسیه دیروز (جمعه) با سرگئی ریابکوف معاون وزیر خارجه روسیه ملاقات کرد. ریابکوف در این ملاقات از طرف دولت و ملت روسیه درگذشت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی رئیس جمهور اسبق ایران را تسلیت گفت و در ادامه راجع به روابط دوجانبه و همکاری‌های منطقه‌ای و […]

به گزارش پایگاه سفیر،  مهدی سنایی سفیر جمهوری اسلامی ایران در روسیه دیروز (جمعه) با سرگئی ریابکوف معاون وزیر خارجه روسیه ملاقات کرد.

ریابکوف در این ملاقات از طرف دولت و ملت روسیه درگذشت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی رئیس جمهور اسبق ایران را تسلیت گفت و در ادامه راجع به روابط دوجانبه و همکاری‌های منطقه‌ای و بین‌المللی بحث و تبادل نظر شد.

معاون وزیر خارجه روسیه همکار‌های دو کشور را خوب توصیف کرد و در عین حال ظرفیت‌های موجود را بیشتر از این خواند.

وی از کارشکنی برخی کشورهای غربی در اجرای برجام و گفت‌وگوهای پسابرجام گله کرد و بر عزم روسیه برای تامین منافع ایران در روند اجرای برجام تاکید کرد.

ریابکوف با اشاره به برنامه ریزی برای سفر جناب حسن روحانی به مسکو، تلاش بیشتر برای تهیه اسناد مهم از جمله یادداشت تفاهم لغو روادید گردشگری گروهی و موافقتنامه تاسیس رایزنی فرهنگی روسیه در ایران را خواستار شد.

وی همچنین همکاری دو کشور را راهبردی دانست و تلاش سایر کشورها برای تاثیرگذاری منفی بر آن را بی فایده دانست.

سنایی نیز ضمن تشکر از ابراز همدردی مقامات و مردم روسیه با درگذشت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی و با اشاره به نمونه‌هایی از همکاری‌های دو کشور از جمله همکاری‌های هسته‌ای و همکاری در ساخت نیروگاه‌های حرارتی در ایران، از حمایت‌های روسیه در روند اجرای برجام تشکر کرد و توسعه همکاری‌های همه جانبه را اراده روسای جمهور دو کشور دانست.

منبع: فارس

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

نظرات