رفتن به بالا

رسانه خبری و تحلیلی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۳
 • الإثنين ۱۰ ذو الحجة ۱۴۴۵
 • 2024 Monday 17 June
  -١٨(°C)
  وزش باد (mph)
  فشار (in)
  محدوده دید (mi)
  اشعه فرابنفش -
  رطوبت (in)
اوقات شرعی

به گزارش سفیر، رییس اجرایی دولت وحدت ملی افغانستان با صدور پیامی درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی را تسلیت گفت. دکتر «عبدالله عبدالله» رییس اجرایی دولت وحدت ملی افغانستان به مناسبت ارتحال آیت الله هاشمی رفسنجانی رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام جمهوری اسلامی ایران پیامی را به شرح زیر صادر کرد: «با کمال تاسف اطلاع […]

به گزارش سفیر، رییس اجرایی دولت وحدت ملی افغانستان با صدور پیامی درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی را تسلیت گفت. دکتر «عبدالله عبدالله» رییس اجرایی دولت وحدت ملی افغانستان به مناسبت ارتحال آیت الله هاشمی رفسنجانی رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام جمهوری اسلامی ایران پیامی را به شرح زیر صادر کرد:

«با کمال تاسف اطلاع یافتیم که آیت الله هاشمی رفسنجانی از پیشگامان انقلاب اسلامی ایران و رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام جمهوری اسلامی دعوت حق را لبیک گفته است.

آیت الله هاشمی رفسنجانی علاوه بر نقش و جایگاهی که در به ثمر رساندن انقلاب اسلامی ایران و مدیریت تحولات سیاسی و اجتماعی نوین ایران داشت، از لحاظ علمی و فکری نیز یکی از چهره های شاخص و تاثیرگذار در جمهوری اسلامی ایران به شمار می رفت.

طی هشت سالی که ایشان ریاست جمهوری اسلامی ایران را به عهده داشتند همواره از داعیه برحق مجاهدین افغانستان حمایت کرده و از بذل کمک به مهاجرین کشور ما دریغ نورزیدند .

ارتحال این شخصیت عالی و مبارز ضایعه جبران ناپذیر برای دولت و ملت بزرگ ایران به شمار می رود .

ریاست اجراییه حکومت وحدت ملی مراتب تاسف و تاثر شدید خود را از بابت ارتحال ایشان ابراز داشته، این ضایعه اسفناک را به دولت و ملت شریف برادر ایران خاصتا خانواده و فرزندان آن مرحوم تسلیت می گوید و برایشان جنت فردوس از بارگاه خداوندپاک مسئلت می نماید.

منبع: ایسنا

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

نظرات