رفتن به بالا

رسانه خبری و تحلیلی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • چهارشنبه ۱۵ تیر ۱۴۰۱
 • الأربعاء ۶ ذو الحجة ۱۴۴۳
 • 2022 Wednesday 6 July
  -١٨(°C)
  وزش باد (mph)
  فشار (in)
  محدوده دید (mi)
  اشعه فرابنفش -
  رطوبت (in)
اوقات شرعی

 • یکشنبه 3 بهمن 1395 - 17:55
 • کد خبر : 1643
 • مشاهده : 182 بازدید
 • ایران
 • چاپ خبر : هیچ گونه گفت‌وگویی با ترکیه در آستانه نخواهیم داشت

رئیس هیأت مذاکره‌کننده دولت سوریه در مذاکرات آستانه، با بیان اینکه هرگونه نشستی که در راستای منافع سوریه باشد برای دولت مهم است، هرگونه دیدار بین دولت سوریه و ترکیه را رد کرد. کمتر از ۲۴ ساعت به شروع نشست آستانه در خصوص مذاکرات سوریه باقی مانده و هیأت دولت سوریه لحظاتی پیش وارد پایتخت […]

رئیس هیأت مذاکره‌کننده دولت سوریه در مذاکرات آستانه، با بیان اینکه هرگونه نشستی که در راستای منافع سوریه باشد برای دولت مهم است، هرگونه دیدار بین دولت سوریه و ترکیه را رد کرد.

کمتر از ۲۴ ساعت به شروع نشست آستانه در خصوص مذاکرات سوریه باقی مانده و هیأت دولت سوریه لحظاتی پیش وارد پایتخت قزاقستان شد.

سرکرده گروهک تروریستی «جیش الاسلام» در تازه ترین اظهارات خود با هدف ایجاد جنگ روانی و اختلاف بین روسیه و ایران، طرف‌های ایرانی و سوریه را به کارشکنی در بحران سوریه متهم کرد.

«محمد علوش» تروریست گروهک مذکور و رئیس هیأت تروریست‌های به اصطلاح معارض که هم اکنون در آستانه به سر می‌برد، مدعی شد که روسیه در مواجهه با بحران سوریه نقش بی‌طرفی دارد و این ایران و دولت سوریه است که اقدام به سنگ اندازی در این بحران می‌کنند.

شبکه خبری «الحدث» گزارش داد، علوش همچنین گفت که توانایی روسیه در خصوص آتش بس، آزمونی برای نفوذ آن در روند ایجاد راه حل مسالمت آمیز برای بحران سوریه است.

از سوی دیگر، بشار الجعفری، رئیس هیأت دولت سوریه در مذاکرات سوریه در گفت‌وگو با خبرنگاران حاضر در هواپیما حامل وی گفت که «هر نشستی که در راستای منافع ملی سوریه باشد، برای دولت سوریه مهم است».

وی در مورد نتایج این نشست نیز عنوان داشت که «هنوز زود است که سقفی برای پیش‌بینی‌ها این نشست تعیین شود.»

جعفری افزود، هیأت سوریه به ریاست وی قصد دارد در مذاکرات سوریه در آستانه حضوری مثبت داشته و دیدگاه‌های رسمی و مردمی سوریه را منتقل کند.

بشار الجعفری همچنین بیان داشت، تثبیت آتش‌بس و جداسازی گروه‌های تروریستی داعش و جبهه النصره و گروهک‌های وابسته به آن‌ها از معارضان مسلحی که موافق آتش بس هستند، در دستور کار این نشست قرار دارد.

نماینده دائم سوریه در سازمان ملل در مورد ترکیه نیز گفت که این کشور حاکمیت ملی سوریه را نقض کرده و از گروه‌های تروریستی حمایت و در مسیر ایجاد راه حل مسالمت آمیز کارشکنی می‌کند و به همین دلیل، در آستانه هیچ گونه گفت‌وگویی بین طرف سوری و ترکیه‌ای صورت نخواهد گرفت.

مذاکرات سوریه در شهر آستانه، پایتخت قزاقستان با نظارت ایران، ترکیه و روسیه از فردا شروع خواهد شد.

علاوه بر هیأت‌های طرف‌های سوریه، ایران، روسیه و ترکیه، «جورج کارول»، سفیر آمریکا در آستانه نیز در این نشست حضور خواهد داشت.

منبع: فارس

انتهای پیام/

اخبار مرتبط