رفتن به بالا

رسانه خبری و تحلیلی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • چهارشنبه ۱۵ تیر ۱۴۰۱
 • الأربعاء ۶ ذو الحجة ۱۴۴۳
 • 2022 Wednesday 6 July
  -١٨(°C)
  وزش باد (mph)
  فشار (in)
  محدوده دید (mi)
  اشعه فرابنفش -
  رطوبت (in)
اوقات شرعی

حیدر العبادی، نخست‎وزیر عراق در یک نشست خبری در واکنش به اظهارات اخیر دونالد ترامپ، رییس‌جمهوری آمریکا که گفته بود «باید نفت عراق را برای خودمان برمی‌داشتیم» گفت: نفت عراق فقط برای عراقی‎ها است. وی افزود: دولت ترامپ پیام‎هایی را به بغداد درباره افزایش کمک‎ها به عراق و حمایت از این کشور ارسال کرد و […]

حیدر العبادی، نخست‎وزیر عراق در یک نشست خبری در واکنش به اظهارات اخیر دونالد ترامپ، رییس‌جمهوری آمریکا که گفته بود «باید نفت عراق را برای خودمان برمی‌داشتیم» گفت: نفت عراق فقط برای عراقی‎ها است.

وی افزود: دولت ترامپ پیام‎هایی را به بغداد درباره افزایش کمک‎ها به عراق و حمایت از این کشور ارسال کرد و این حمایت‌ها شامل زمینه‎های مختلف است.

العبادی تصریح کرد: تلاش‌های بین‌المللی و منطقه‎ای در حمایت از عراق وجود دارد زیرا جامعه جهانی خطرناک بودن تروریسم را درک کرد.

به گزارش العالم، نخست‎وزیر عراق تأکید کرد که در مبارزه با داعش نیروی خارجی در اراضی کشورش وجود ندارد.

پیش‌تر، رئیس‌جمهوری آمریکا در یک سخنرانی خطاب به کارکنان سازمان سیا گفت: در صورتی که آمریکا میادین نفت عراق را تصرف کرده بود، داعش به وجود نمی‌آمد.

هافینگتون پست در تحلیل این اظهارت ترامپ نوشت، این همان اظهاراتی است که ترامپ در دوران تبلیغاتش هم مطرح کرده بود اما تمایل او برای بیان این نظر که آمریکا بایستی منابع یک کشور دیگر را غارت کند، نقطه عطف جدیدی در سیاست خارجی است.

منبع: ایسنا

انتهای پیام/

اخبار مرتبط