رفتن به بالا

رسانه خبری و تحلیلی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • دوشنبه ۲۵ تیر ۱۴۰۳
 • الإثنين ۸ محرم ۱۴۴۶
 • 2024 Monday 15 July
  -١٨(°C)
  وزش باد (mph)
  فشار (in)
  محدوده دید (mi)
  اشعه فرابنفش -
  رطوبت (in)
اوقات شرعی

 • چهارشنبه 6 بهمن 1395 - 11:20
 • کد خبر : 1941
 • مشاهده : 343 بازدید
 • غرب آسیا
 • چاپ خبر : موفقیت مذاکرات سوریه منوط به تفکیک تروریست‌ها از سایرین است

حسین امیرعبداللهیان دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین الملل با سید حسن نصرالله دبیر کل حزب الله لبنان دیدار و رایزنی کرد. دبیرکل حزب الله، رژیم تروریسم پرور صهیونیستی  و تروریسم تکفیری را دو روی یک سکه و  تهدید منطقه خواند و موفقیت مذاکرات سیاسی سوریه را منوط بر تفکیک تروریست های شناخته شده […]

حسین امیرعبداللهیان دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین الملل با سید حسن نصرالله دبیر کل حزب الله لبنان دیدار و رایزنی کرد.

دبیرکل حزب الله، رژیم تروریسم پرور صهیونیستی  و تروریسم تکفیری را دو روی یک سکه و  تهدید منطقه خواند و موفقیت مذاکرات سیاسی سوریه را منوط بر تفکیک تروریست های شناخته شده از سایرین و مبارزه جدی با تروریسم دانست. وی با اشاره به اهداف جاه طلبانه رژیم صهیونیستی، تحرک برخی کشورها در برقراری رابطه پیدا و پنهان با تل آویو را تقبیح کرد و پیامدهای منفی آنرا بر منطقه بر شمرد.

دبیر کل حزب الله همچنین پایداری سوریه را در مبارزه با تروریسم ستود و افزود: صهیونیست ها از هیچ تلاشی برای تخریب چهره اسلام و تضعیف و تخریب کشورهای اسلامی دریغ نمی کنند و ما با قدرت در مقابل جاه طلبی های رژیم اشغالگر قدس ایستاده ایم.

طرفین در این دیدار ضمن بررسی تحولات منطقه، تمرکز بر راه حل سیاسی در سوریه، یمن و بحرین را مورد تاکید قرار دادند و بر ضرورت وحدت کشورهای اسلامی حول محور فلسطین و قدس تاکید کردند.

امیرعبداللهیان نیز از نقش برجسته حزب الله و مقاومت و شهدای مقاومت و مدافع حرم تجلیل کرد و یادآور شد که جمهوری اسلامی ایران ضمن حضور فعال در عرصه مذاکرات سیاسی سوریه، کماکان کمک به سوریه و عراق در مبارزه با تروریسم را با قوت در دستور کار خود دارد.

دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین الملل و دبیرکل کنفرانس بین المللی حمایت از فلسطین، با دکتر رمضان عبدالله دبیر کل جنبش جهاد اسلامی فلسطین نیز دیدار کرد. در این دیدارآخرین تحولات فلسطین مورد بحث و نبادل نظر قرار گرفت.

امیرعبداللهیان در دیدار جداگانه با اسامه حمدان عضو دفتر سیاسی حماس گفتگو کرد.

منبع: تسنیم

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

نظرات