رفتن به بالا

رسانه خبری و تحلیلی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • چهارشنبه ۱۵ تیر ۱۴۰۱
 • الأربعاء ۶ ذو الحجة ۱۴۴۳
 • 2022 Wednesday 6 July
  -١٨(°C)
  وزش باد (mph)
  فشار (in)
  محدوده دید (mi)
  اشعه فرابنفش -
  رطوبت (in)
اوقات شرعی

به گزارش پایگاه سفیر، «طه عثمان الحسین» در مصاحبه با روزنامه سعودی «الشرق الأوسط» با اشاره به ایفای نقش عربستان در کاهش تحریم‌ها علیه سودان، تأکید کرد که عربستان برای تحقق این امر فشارهای مستمری را علیه دولت آمریکا اعمال کرد. وی افزود که دولت سودان از زمان «علی کرتی» وزیر خارجه سابق این کشور […]

به گزارش پایگاه سفیر، «طه عثمان الحسین» در مصاحبه با روزنامه سعودی «الشرق الأوسط» با اشاره به ایفای نقش عربستان در کاهش تحریم‌ها علیه سودان، تأکید کرد که عربستان برای تحقق این امر فشارهای مستمری را علیه دولت آمریکا اعمال کرد.

وی افزود که دولت سودان از زمان «علی کرتی» وزیر خارجه سابق این کشور تلاش‌های زیادی برای رفع تحریم‌های آمریکا علیه سودان انجام داده است.

این مسئول سودانی در خصوص الزام‌‌آور بودن تصمیم دولت آمریکا به خصوص که این فرمان باراک اوباما در روزهای پایانی دولت وی صادر شده است، گفت: عربستان فشارهای زیادی بر آمریکایی‌ها اعمال کرد و به آنها یادآوری کرد که سودانی‌ها به تعهدات خود عمل کرده‌اند و اکنون وقت آن است که واشنگتن نیز به وعده‌های خود عمل کند.

از سوی دیگر «سلمان بن ‌عبدالعزیز» پادشاه عربستان در تماس تلفنی با رئیس‌جمهور سودان رفع برخی تحریم‌های آمریکا علیه سودان را تبریک گفت.

باراک اوباما، رئیس‌جمهور آمریکا روز جمعه با امضای یک فرمان اجرایی برخی از تحریم‌ها ضد سودان را کاهش داد.

این فرمان مبادلات تجاری و سرمایه‌گذاری با سودان که قبلاً در فهرست کشورهای حامی تروریسم قرار گرفته بود را مجاز خواهد کرد.

منبع: فارس

انتهای پیام/

اخبار مرتبط