رفتن به بالا

رسانه خبری و تحلیلی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • دوشنبه ۲۵ تیر ۱۴۰۳
 • الإثنين ۸ محرم ۱۴۴۶
 • 2024 Monday 15 July
  -١٨(°C)
  وزش باد (mph)
  فشار (in)
  محدوده دید (mi)
  اشعه فرابنفش -
  رطوبت (in)
اوقات شرعی

یک منبع نظامی روسی اعلام کرد این کشور قصد ندارد تعداد موشک‌ها و سامانه‌های دفاع هوایی خود در سوریه را کاهش دهد. خبرگزاری اینترفاکس به نقل از یک منبع نظامی روس که خواست نامش فاش نشود اعلام کرد که مسکو قصد ندارد قطعات و سامانه‌های نظامی خود از سوریه خارج کرده یا تعدادشان را کاهش […]

یک منبع نظامی روسی اعلام کرد این کشور قصد ندارد تعداد موشک‌ها و سامانه‌های دفاع هوایی خود در سوریه را کاهش دهد.

خبرگزاری اینترفاکس به نقل از یک منبع نظامی روس که خواست نامش فاش نشود اعلام کرد که مسکو قصد ندارد قطعات و سامانه‌های نظامی خود از سوریه خارج کرده یا تعدادشان را کاهش دهد.

وی تاکید کرد: تصمیم پوتین برای کاهش حضور نظامی در سوریه شامل سامانه‌های نظامی نمی‌شود.

وی عنوان داشت: تصمیم پوتین که اواخر دسامبر گذشته و پس از اعلام آتش‌بس در سوریه اتخاذ شد شامل نیروها و سامانه‌های دفاع هوایی، سکوهای پرتاب موشک‌های بالدار و پلیس نظامی که مسئول حفاظت از اطراف پایگاه حمیمیم است، نمی‌شود.

به گفته این منبع روسیه موشک‌های S۳۰۰ و S۴۰۰ را که امنیت پایگاه نظامی “حمیمیم” در لاذقیه را تامین می‌کند، ‌در این پایگاه حفظ خواهد کرد و عملکرد این پایگاه را توسعه خواهد داد.

این منبع روس در ادامه عنوان داشت که به زودی عملیات ساخت و تجهیز سکوی پرتاب دوم در فرودگاه حمیمیم برای آغاز به استفاده از آن شروع می‌شود.

اخیرا رئیس ستاد ارتش روسیه گفت که نیروی دریایی این کشور عملیات عقب نشینی از شرق دریای مدیترانه را آغاز کرده است.

روز پنجشنبه نیز وزارت دفاع روسیه اعلام کرد: شش بمب‌افکن نوع سوخو ۲۴ را از سوریه خارج کرده است.

ایگور کوناشنکف، سخنگوی وزارت دفاع روسیه اخیرا گفته بود بنا به دستور فرماندهی عالی نیروهای مسلح وزارت دفاع روسیه عملیات کاهش گروه‌های نظامی کارگذار در سوریه را آغاز می‌کند.

منبع: ایسنا

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

نظرات