رفتن به بالا

رسانه خبری و تحلیلی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • دوشنبه ۲۵ تیر ۱۴۰۳
 • الإثنين ۸ محرم ۱۴۴۶
 • 2024 Monday 15 July
  -١٨(°C)
  وزش باد (mph)
  فشار (in)
  محدوده دید (mi)
  اشعه فرابنفش -
  رطوبت (in)
اوقات شرعی

به گزارش پایگاه سفیر، محافل سیاسی آمریکا به برخی گزارش‌ها درباره اینکه مایکل فلین، مشاور امنیت ملی پیشنهادی رئیس‌جمهور منتخب آمریکا با سفیر روسیه در واشنگتن، چندین گفت‌وگوی نلفنی انجام داده واکنش نشان داده‌اند. خبرگزاری رویترز روز جمعه از قول منابع آگاه گزارش داده فلین و سفیر روسیه درست در روزی که اوباما تحریم‌هایی ضد […]

به گزارش پایگاه سفیر، محافل سیاسی آمریکا به برخی گزارش‌ها درباره اینکه مایکل فلین، مشاور امنیت ملی پیشنهادی رئیس‌جمهور منتخب آمریکا با سفیر روسیه در واشنگتن، چندین گفت‌وگوی نلفنی انجام داده واکنش نشان داده‌اند.

خبرگزاری رویترز روز جمعه از قول منابع آگاه گزارش داده فلین و سفیر روسیه درست در روزی که اوباما تحریم‌هایی ضد روسیه به بهانه دخالت در انتخابات آمریکا وضع کرد چندین بار با یکدیکر گفت‌وگو کردند.

رسانه‌های آمریکا این تماس تلفنی را امتداد ارتباطات بین مشاوران ترامپ و مقام‌های روسیه که به شدت مورد انتقاد قرار گرفته‌ند، تعبیر کرده‌اند.

دولت آمریکا، روسیه را به حملات سایبری با هدف تغییر دادن نتیجه انتخابات به نفع پیروزی ترامپ متهم کرده‌اند. روسیه این اتهامات را رد می‌کند.

روز ۲۹ دسامبر اوباما فرمان اجراج ۳۵ دیپلمات روسیه از خاک آمریکا را صادر کرده و دو سازمان اطلاعاتی روسیه را هدف تحریم قرار داد.

خبرگزاری رویترز گزارش داده که هنوز معلوم نیست که آیا مایکل فلین و سفیر روسیه در گفت‌وگوی تلفنی‌شان این تحریم‌ها را هم مورد بحث قرار داده‌اند یا خیر.

قوانین آمریکا شهروندان را از مذاکره با دولت‌های کشورهای خارجی متخاصم با دولت آمریکا منع می‌کند.

سخنگوی ترامپ جمعه گفت که فلین ماه گذشته یک تماس تلفنی از سفیر روسیه دریافت کرد که خواستار برنامه‌ریزی برای گفت‌وگوی تلفنی رئیس‌جمهور منتخب آمریکا و رئیس‌جمهور روسیه بود.

بسیاری از خبرنگاران آمریکایی در کنفرانس‌های خبری روز جمعه از سخنگوی کاخ سفید و وزارت خارجه آمریکا درباره همین موضوع سوال کردند. دولت اوباما گفته که این گزارش‌ها را دیده، اما هنوز قابل تأیید نیستند.

منبع: فارس

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

نظرات