رفتن به بالا

رسانه خبری و تحلیلی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • دوشنبه ۲۵ تیر ۱۴۰۳
 • الإثنين ۸ محرم ۱۴۴۶
 • 2024 Monday 15 July
  -١٨(°C)
  وزش باد (mph)
  فشار (in)
  محدوده دید (mi)
  اشعه فرابنفش -
  رطوبت (in)
اوقات شرعی

مقام‌های قضایی ترکیه حکم بازداشت ۲۴۳ نفر از اعضای ارتش در ۵۴ استان را در چارچوب تحقیقات مربوط به کودتای نظامی نافرجام جولای گذشته صادر کردند.  در حالی که تحقیقات مربوط به کودتای نظامی نافرجام جولای در ترکیه ادامه دارد، دادستان های این کشور دستور بازداشت ۲۴۳ نفر از اعضای ارتش را صادر کرده اند. […]

مقام‌های قضایی ترکیه حکم بازداشت ۲۴۳ نفر از اعضای ارتش در ۵۴ استان را در چارچوب تحقیقات مربوط به کودتای نظامی نافرجام جولای گذشته صادر کردند.

 در حالی که تحقیقات مربوط به کودتای نظامی نافرجام جولای در ترکیه ادامه دارد، دادستان های این کشور دستور بازداشت ۲۴۳ نفر از اعضای ارتش را صادر کرده اند.

دادستان های ترکیه اعلام کرده اند که این افراد، مظنون به استفاده از برنامه پیام رسان “بای لاک” تلفن همراه هستند که دولت گفته است طرفداران جنبش گولن از این نرم افزار پیام رسان استفاده می کنند.

دولت ترکیه بارها گولن را به دست داشتن در کودتای نظامی اخیر متهم کرده و خواستار استرداد وی از آمریکا شده است. گولن نیز ضمن رد این اتهامات، اعلام کرده است که طراحی و اجرای کودتا توسط رجب طیب اردوغان صورت گرفته تا از این راه مخالفان دولت را سرکوب کند.

تاکنون هزاران نفر در بخش های مختلف نظامی و غیر نظامی ترکیه از کار برکنار، تعلیق و یا بازداشت شده اند.

منبع: تسنیم

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

نظرات