رفتن به بالا

رسانه خبری و تحلیلی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • دوشنبه ۲۵ تیر ۱۴۰۳
 • الإثنين ۸ محرم ۱۴۴۶
 • 2024 Monday 15 July
  -١٨(°C)
  وزش باد (mph)
  فشار (in)
  محدوده دید (mi)
  اشعه فرابنفش -
  رطوبت (in)
اوقات شرعی

حامد کرزای رئیس جمهوری پیشین افغانستان گفت: دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا و ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه باید برای مبارزه با تروریسم در افغانستان با یکدیگر همکاری کنند. کرزای در ادامه افزود: منتظر است تا نخستین اقدامات در راستای مبارزه با تروریسم در افغانستان را مشاهده کند. وی خاطرنشان کرد: اکنون ترامپ نیاز به روابط با روسیه را درک کرده […]

حامد کرزای رئیس جمهوری پیشین افغانستان گفت: دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا و ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه باید برای مبارزه با تروریسم در افغانستان با یکدیگر همکاری کنند.

کرزای در ادامه افزود: منتظر است تا نخستین اقدامات در راستای مبارزه با تروریسم در افغانستان را مشاهده کند.

وی خاطرنشان کرد: اکنون ترامپ نیاز به روابط با روسیه را درک کرده و این امر قابل ستایش است. وی باید به زودی با رئیس جمهوری روسیه گفتگو کرده و نقشه راه مبارزه با تروریسم را ترسیم کند.

رئیس جمهوری پیشین افغانستان به ترامپ پیشنهاد کرد که در آغاز باید به تحلیل و بررسی در مورد اقدامات گذشته پرداخته و سیاست های خود در منطقه را تعیین کند.

کرزای با اشاره به مداخله پاکستان در افغانستان اعلام کرد: صلح در افغانستان ایجاد می شود به شرط اینکه پاکستان حسن نیت خود را نشان دهد.

این در حالی‌ است که کرزای پیش از این به علاقه دونالد ترامپ به گسترش روابط خود با روسیه نیز واکنش مثبتی نشان داده بود.

با این حال دونالد ترامپ با آنکه در زمان رقابت انتخاباتی خود اشاره‌ ای به حضور تروریست ها در پاکستان داشت، اما تاکنون سیاست خارجی‌ خود، به ویژه در مورد افغانستان را اعلام نکرده‌ است.

اخبار مرتبط

نظرات