رفتن به بالا

رسانه خبری و تحلیلی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • دوشنبه ۲۵ تیر ۱۴۰۳
 • الإثنين ۸ محرم ۱۴۴۶
 • 2024 Monday 15 July
  -١٨(°C)
  وزش باد (mph)
  فشار (in)
  محدوده دید (mi)
  اشعه فرابنفش -
  رطوبت (in)
اوقات شرعی

در دیدار معاونان وزاری خارجه ایران و انگلیس مطرح شد

انتقاد تخت‌روانچی به مواضع اخیر برخی از مقامات بریتانیایی نسبت به ایران

توبیاس الوود معاون خاورمیانه و آفریقای وزیر خارجه انگلیس طی سفر یک روزه به تهران با مجید تخت‌روانچی معاون اروپا و آمریکای وزارت امور خارجه کشورمان دیدار کرد. در این ملاقات طرفین درخصوص روابط دوجانبه، تحولات منطقه‌ای و بین‌المللی گفت‌وگو کردند. تخت‌روانچی در این دیدار نسبت به مواضع اخیر برخی از مقامات بریتانیایی نسبت به […]

توبیاس الوود معاون خاورمیانه و آفریقای وزیر خارجه انگلیس طی سفر یک روزه به تهران با مجید تخت‌روانچی معاون اروپا و آمریکای وزارت امور خارجه کشورمان دیدار کرد.

در این ملاقات طرفین درخصوص روابط دوجانبه، تحولات منطقه‌ای و بین‌المللی گفت‌وگو کردند.

تخت‌روانچی در این دیدار نسبت به مواضع اخیر برخی از مقامات بریتانیایی نسبت به جمهوری اسلامی ایران انتقاد و اینگونه موضع‌گیری‌ها را برخلاف روند توسعه روابط دو کشور در چارچوب تفاهمات قبلی دانست.

وی  تاکید کرد: هرگونه پیشرفت در روابط باید در چارچوب منافع دوجانبه و براساس احترام متقابل باشد.

معاون اروپا و آمریکای وزارت خارجه همچنین خواستار اجرای دقیق تعهدات به عمل آمده در چارچوب  برجام توسط همه کشورهای عضو ١+۵ شد.

معاون وزیر امور خارجه انگلیس نیز در این دیدار سیاست کشور متبوع خود نسبت به توسعه روابط با ایران و تعهد لندن بر اجرای کامل برجام را مورد تاکید مجدد قرار داد و افزود: کشورش تلاش می‌کند موانع موجود در توسعه روابط دو کشور برطرف و در راستای رفع سوءبرداشت‌ها عمل کند.

طرفین ابراز امیدواری کردند زمینه‌های لازم و مناسب برای گسترش همکاری‌های متقابل اقتصادی در بخش‌های مختلف را فراهم و همچنین توافق کردند پیرامون مسائل کنسولی و تسهیل صدور روادید در نشست آتی کنسولی دو کشور در لندن بحث و تبادل نظر شود.

اخبار مرتبط

نظرات