رفتن به بالا

رسانه خبری و تحلیلی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • یکشنبه ۱۹ آذر ۱۴۰۲
 • الأحد ۲۷ جماد أول ۱۴۴۵
 • 2023 Sunday 10 December
  -١٨(°C)
  وزش باد (mph)
  فشار (in)
  محدوده دید (mi)
  اشعه فرابنفش -
  رطوبت (in)
اوقات شرعی

دفتر رسانه‌های ریاست جمهوری افغانستان با انتشار اطلاعایه‌ای نوشت که اشرف‌غنی به پاس قدردانی از تلاش‌های سفیر عربستان برای گسترش روابط دو کشور و جلب کمک‌ها به افغانستان مدال عالی غازی میر مسجدی خان را به وی اعطا نمود. اشرف‌غنی همچنین بخاطر ابراز همدردی وی با افغانستان برای حوادث اخیر از پادشاه عربستان سعودی سپاسگزاری […]

دفتر رسانه‌های ریاست جمهوری افغانستان با انتشار اطلاعایه‌ای نوشت که اشرف‌غنی به پاس قدردانی از تلاش‌های سفیر عربستان برای گسترش روابط دو کشور و جلب کمک‌ها به افغانستان مدال عالی غازی میر مسجدی خان را به وی اعطا نمود.

اشرف‌غنی همچنین بخاطر ابراز همدردی وی با افغانستان برای حوادث اخیر از پادشاه عربستان سعودی سپاسگزاری کرد.

سفیر عربستان در کابل نیز در این دیدار ابراز خرسندی از روابط نیک کابل – ریاض خواستار گسترش این روابط شد.

عربستان سعودی چندی قبل اعلام کرده بود که این کشور در نظر دارد تا در ننگرهار با صرف هزینه ۵۰۰ ملیون دلاری دانشگاه اسلامی بزرگی را جهت تدریس دروس اسلامی بسازد.

سال ۲۰۱۴ نیز دولت عربستان قراردادی برای ساخت یک دانشگاه بزرگ و یک مسجد جامع در تپه «مرنجان» شهر کابل با یک شرکت سعودی  امضا کرده بود ولی تاکنون اقدام عملی صورت نگرفته است.

«جمال فکوری بهشتی» نماینده پارلمان افغانستان، نیز گفته بود که همکارانش در این مجلس از دولت افغانستان می‌خواهند که در روابط خود با عربستان سعودی تجدید نظر کند زیرا پادشاهی سعودی همواره از گروه‌های تروریستی نه تنها در افغانستان بلکه در پاکستان و بسیاری دیگر از کشورهای خاورمیانه پشتیبانی کرده است.

منبع: تسنیم

انتهای پیام/.

اخبار مرتبط

نظرات