رفتن به بالا

رسانه خبری و تحلیلی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • چهارشنبه ۱۵ تیر ۱۴۰۱
 • الأربعاء ۶ ذو الحجة ۱۴۴۳
 • 2022 Wednesday 6 July
  -١٨(°C)
  وزش باد (mph)
  فشار (in)
  محدوده دید (mi)
  اشعه فرابنفش -
  رطوبت (in)
اوقات شرعی

به گزارش پایگاه سفیر، ‘یئو اون تین’ مدیر عامل فدراسیون تولیدکنندگان مالزی در گفت وگو با خبرنگار ایرنا، لغو تحریم ها پس از اجرای برجام را ‘فرصتی بی نظیر نه تنها برای ایران بلکه برای سایر کشورهای جهان’ دانست تا بتوانند همکاری های اقتصادی و تجاری خود را با ایران گسترش دهند و به بازار […]

به گزارش پایگاه سفیر، ‘یئو اون تین’ مدیر عامل فدراسیون تولیدکنندگان مالزی در گفت وگو با خبرنگار ایرنا، لغو تحریم ها پس از اجرای برجام را ‘فرصتی بی نظیر نه تنها برای ایران بلکه برای سایر کشورهای جهان’ دانست تا بتوانند همکاری های اقتصادی و تجاری خود را با ایران گسترش دهند و به بازار منطقه آسیای مرکزی و خاورمیانه بیشتر دست یابند.
وی گفت: محدودیت هایی پیش از اجرای برجام در انجام تجارت با ایران وجود داشت، اما اکنون مسیر تجارت با ایران باز است، تولیدکنندگان، تجار و صادرکنندگان می توانند به رغم برخی چالش ها از جمله انتقال منابع مالی که در عرصه تجارت همواره وجود داشته است، وارد بازار ایران شوند.
مدیر عامل فدراسیون تولیدکنندگان مالزی در ادامه تصریح کرد: ما نیز در تلاش و جستجو برای استفاده از بازار ایران هستیم تا اعضای فدراسیون تولیدکنندگان مالزی بتوانند در حوزه های تخصصی خود وارد بازار بزرگ ایران شده و از تجربیات ایران نیز استفاده کنند.
وی با این عنوان که این فدراسیون بیش از ۲ هزار و ۸۰۰ عضو دارد، تصریح کرد: به یقین در بین اعضای این فدراسیون شرکت های بزرگی حضور دارند که می توانند نقش مهمی در حوزه های متنوع بخش های پتروشیمی، تجهیزات الکترونیکی و الکتریکی، صنایع غذایی و کشاورزی در تجارت دو کشور ایفا کنند.
فدراسیون تولیدکنندگان مالزی که ۴۸ سال سابقه فعالیت دارد یک گروه غیردولتی است که با تجمیع تولیدکنندگان مختلف، همکاری نزدیکی با دولت مالزی و همچنین دولت های خارجی دارد تا ارتباط بین تولیدکنندگان را با شرکای خارجی ایجاد نماید.
‘یئو اون تین’ همچنین در مورد نشست اقتصادی که هفته گذشته این فدراسیون در مالزی برای توسعه همکاری با ایران و معرفی ظرفیت های کشورمالن داشت، گفت: برگزاری سیمنارها و نشست های اقتصادی گام های مهمی در بازگشت به روابط اقتصادی و تجاری با ایران هستند تا بتوان از ظرفیت های بازار مستعد این کشور که در دوران پسابرجام توسعه یافته است، استفاده کرد.
به گفته وی، علاوه بر توسعه سایر جنبه های روابط با ایران، تعاملات اقتصادی بین دو کشور نیز می تواند به رشد قابل توجهی دست یابد که این مستلزم آشنایی بیشتر با قوانین فعلی تجارت با ایران و همچنین ظرفیت ها و مقررات داخلی این کشور پس از لغو تحریم ها است.
مدیر عامل فدراسیون تولیدکنندگان مالزی در ادامه گفت: ایران کشوری بزرگ و زیبا است که ظرفیت های گوناگونی را در خود جای داده است، ما خرسند هستیم که میزبان نشست های اقتصادی ایران باشیم.
وی با این عنوان که فعالان اقتصادی مالزی مشتاق ورود به بازار ایران و همکاری تجاری با کشورمان هستند، گفت: پیش بینی می کنیم تجار مالزی بتوانند وارد بازار ایران شوند و پس از مدتی فعالیت تجاری به سرمایه گذاری در این کشور نیز بپردازند.
منبع:ایرنا

انتهای پیام/

اخبار مرتبط