رفتن به بالا

رسانه خبری و تحلیلی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • دوشنبه ۲۵ تیر ۱۴۰۳
 • الإثنين ۸ محرم ۱۴۴۶
 • 2024 Monday 15 July
  -١٨(°C)
  وزش باد (mph)
  فشار (in)
  محدوده دید (mi)
  اشعه فرابنفش -
  رطوبت (in)
اوقات شرعی

وزارت دفاع آمریکا، روز دوشنبه اعلام کرد، در چارچوب تقویت ائتلاف‌های آمریکا در خلیج‌فارس، این کشور تجهیزات نظامی به ارزش یک میلیارد دلار به عربستان سعودی و کویت می‌فروشد. این تجهیزات شامل ۱۰ فروند «بالن» نظارت بر ریاض، پایتخت عربستان خواهد بود. پنتاگون در بیانیه خود خاطرنشان کرد، وزارت خارجه آمریکا از کنگره درخواست خواهد کرد […]

وزارت دفاع آمریکا، روز دوشنبه اعلام کرد، در چارچوب تقویت ائتلاف‌های آمریکا در خلیج‌فارس، این کشور تجهیزات نظامی به ارزش یک میلیارد دلار به عربستان سعودی و کویت می‌فروشد. این تجهیزات شامل ۱۰ فروند «بالن» نظارت بر ریاض، پایتخت عربستان خواهد بود.

پنتاگون در بیانیه خود خاطرنشان کرد، وزارت خارجه آمریکا از کنگره درخواست خواهد کرد تا طبق روال اداری مربوط به فروش تسلیحات نظامی، با فروش ۱۰ بالن نظارت، که ساخت شرکت «لاکهید مارتین» است و نیز فروش تجهیزات و آموزش استفاده از این بالن‌ها موافقت کند.

در این بیانیه آمده است: «این قرارداد اهداف سیاست خارجی و امنیت ملی ایالات متحده آمریکا را از طریق تامین امنیت هم‌پیمان مهم خود، که همچنان قدرتی برای ثبات سیاسی و پیشرفت اقتصادی در خاورمیانه محسوب می‌شود، تقویت خواهد کرد.»

طبق این گزارش، وزارتخانه‌های دفاع و خارجه آمریکا همچنین ابراز امیدواری کرده‌اند که کنگره با فروش سلاح به کویت به ارزش ۴۰۰ میلیون دلار جهت نگهداری و نوسازی بالگردهای تهاجهی «آپاچی»، که قبلا به نیروهای مسلح کویت فروخته شده است، موافقت کند.

در ادامه بیانیه پنتاگون آمده است، «کویت نقشی مهم در تلاش‌های آمریکا برای تضمین ثبات و امنیت منطقه خاورمیانه از طریق ایجاد پایگاه و ورود و خروج نیروهای آمریکایی به منطقه ایفا می‌کند.»

منبع: تسنیم

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

نظرات