رفتن به بالا

رسانه خبری و تحلیلی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • دوشنبه ۲۵ تیر ۱۴۰۳
 • الإثنين ۸ محرم ۱۴۴۶
 • 2024 Monday 15 July
  -١٨(°C)
  وزش باد (mph)
  فشار (in)
  محدوده دید (mi)
  اشعه فرابنفش -
  رطوبت (in)
اوقات شرعی

به گزارش پایگاه سفیر، جان کربی سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در کنفرانسی مطبوعاتی گفت: چنین جابجایی به وسیله ایران ممنوع نیست. وی افزود: اورانیوم طبیعی نمی تواند در شکل خام آن برای ساخت بمب استفاده شود. کربی تصریح کرد: هرگونه اورانیوم طبیعی که وارد ایران شود، براساس شروط توافقنامه (برجام) به مدت بیست و […]

به گزارش پایگاه سفیر، جان کربی سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در کنفرانسی مطبوعاتی گفت: چنین جابجایی به وسیله ایران ممنوع نیست.
وی افزود: اورانیوم طبیعی نمی تواند در شکل خام آن برای ساخت بمب استفاده شود.
کربی تصریح کرد: هرگونه اورانیوم طبیعی که وارد ایران شود، براساس شروط توافقنامه (برجام) به مدت بیست و پنج سال، مشمول راستی آزمایی پیشرفته و تدابیر شفاف سازی خواهد بود.
جاش ارنست سخنگوی کاخ سفید نیز گفت: چنین ترتیباتی موضوع رصد دقیق و بازرسی هایی است که در توافق هسته ای گنجانده شده تا اطمینان حاصل شود که ایران همچنان به توافق هسته ای (برجام) پایبند است.
پیشتر، خبرگزاری آسوشیتدپرس در گزارشی اختصاصی به نقل از برخی منابع دیپلماتیک نوشت: «ایران قرار است در ازای صادر کردن چندین تن از مواد خنک کننده راکتورهای هسته‌ای (آب سنگین) از روسیه یک محموله بزرگ اورانیوم طبیعی دریافت کند. این تصمیم توسط دولت آمریکا و سایر کشورهایی که خواهان حفظ توافق هسته‌ای با ایران هستند تایید شده است.»
دو دیپلمات ارشد به خبرگزاری رویترز گفتند انتقال این محموله اورانیوم طبیعی که حدود ۱۳۰ تن خواهد بود توسط آمریکا و پنج قدرت جهانی دیگر تایید شده است. البته انتقال آن هنوز مستلزم تایید رسمی شورای امنیت سازمان ملل متحد است ولی با توجه به اینکه کشورهای دخیل در مذاکرات هسته‌ای با ایران عضو این نهاد هستند تایید آن جنبه تشریفاتی دارد.

منبع: ایرنا

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

نظرات