رفتن به بالا

رسانه خبری و تحلیلی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۳
 • الإثنين ۱۰ ذو الحجة ۱۴۴۵
 • 2024 Monday 17 June
  -١٨(°C)
  وزش باد (mph)
  فشار (in)
  محدوده دید (mi)
  اشعه فرابنفش -
  رطوبت (in)
اوقات شرعی

«مسعود بارزانی» در گفت‌‌وگو با رسانه‌های آمریکایی، در واکنش به روز کار آمدن دولت «دونالد ترامپ» در واشنگتن با بیان اینکه آمریکا به حمایت‌های نظامی و سیاسی خود از کردستان ادامه می‌دهد؛ تأکید کرد که او با ادامه حضور نیروهای آمریکایی در این منطقه موافق است. به نوشته پایگاه خبری شبکه رووداو، ادامه داد: ادامه […]

«مسعود بارزانی» در گفت‌‌وگو با رسانه‌های آمریکایی، در واکنش به روز کار آمدن دولت «دونالد ترامپ» در واشنگتن با بیان اینکه آمریکا به حمایت‌های نظامی و سیاسی خود از کردستان ادامه می‌دهد؛ تأکید کرد که او با ادامه حضور نیروهای آمریکایی در این منطقه موافق است.

به نوشته پایگاه خبری شبکه رووداو، ادامه داد: ادامه حضور نیروهای آمریکایی می‌تواند از اربیل در مقابل توسعه تروریسم محافظت کند و من در سال‌های ۲۰۱۰ و ۲۰۱۱ به فرماندهان ارتش آمریکا گفته بودم که خروج آن‌ها از عراق فرصتی برای رشد تروریسم است و اگر بخشی از نیروهای آمریکایی در عراق می‌ماندند، داعش نمی توانست بر رمادی و موصل سیطره یابد.

او افزود: امیدوارم آمریکا پس از آزادی موصل اشتباه خود را تکرار نکند و نیروهایش را از عراق خارج نسازد.

رئیس منطقه کردستان عراق در ادامه با بیان اینکه حمله سال ۲۰۰۳ آمریکا و سرنگونی صدام بهترین تصمیم بود؛ گفت: آمریکا پس از این حمله اما دو اشتباه مرتکب شد؛ اول اینکه به نتایج کنفرانس لندن پایبند نبود و دوم اینکه ارتش آمریکا را از یک نیروی آزادی بخش به نیروی اشغالگر تبدیل کرد.

بارزانی با تأکید بر اینکه جنگ با تروریسم فقط نظامی نیست و باید بر مسائل فرهنگی و اجتماعی هم توجه کرد؛ از حمایت متقابل کردستان عراق از آمریکا در جنگ با تروریسم خبر داد.

وی بار دیگر با تأکید بر جدایی کردستان از عراق، مدعی شد که استقلال کردستان خواسته همه مردم کرد است و این صرفا یک آرزو نیست؛ بلکه محق خواهد شد.

رئیس منطقه کردستان عراق درباره رابطه اربیل و آنکارا و انتقادات بغداد در این باره گفت: بغداد نمی‌تواند درباره رابطه ما با ترکیه انتقاد کند؛ چرا که دولت عراق بودجه ما را بر خلاف قانون اساسی، قطع کرده و این در حالی است که کرستان هنوز نمی‌تواند نفت خود را به خارج صادر کند.

بارزانی همچنین درباره رابطه کردستان عراق و ایران به خبرنگاران آمریکایی گفت: ایران با دولت اقلیم کردستان و احزاب سیاسی رابطه دارد؛ همچنان که نقش بزرگتری را در عراق بازی می‌کند.

او در انتها درباره بحران سوریه تأکید کرد: در سوریه دوست و دشمن شناخته شده نیست و ائتلاف بین‌المللی و همچنین معارضان متحد عمل نمی‌کنند و بعید است که معامله‌ای بین آمریکا و روسیه شکل گیرد.

منبع: فارس

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

نظرات