رفتن به بالا

رسانه خبری و تحلیلی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • یکشنبه ۱۲ تیر ۱۴۰۱
 • الأحد ۳ ذو الحجة ۱۴۴۳
 • 2022 Sunday 3 July
  -١٨(°C)
  وزش باد (mph)
  فشار (in)
  محدوده دید (mi)
  اشعه فرابنفش -
  رطوبت (in)
اوقات شرعی

 • شنبه 25 دی 1395 - 14:59
 • کد خبر : 938
 • مشاهده : 181 بازدید
 • غرب آسیا
 • چاپ خبر : سیاست‌های نتانیاهو اسرائیل را به انزوا می‌کشاند

به گزارش پایگاه سفیر، حزب سبز آلمان درباره رویگردانی از راهکار دو دولتی برای حل اختلافات با فلسطینیان و تداوم شهرکسازی های غیر قانونی به اسرائیل هشدار داده و سیاست های نتانیاهو را عامل به انزوا کشانده شدن این رژیم دانست. به نقل از روزنامه آلمانی “هانوفرشه آلگماینه سایتونگ”، در آستانه برگزاری کنفرانس خاورمینه در […]

به گزارش پایگاه سفیر، حزب سبز آلمان درباره رویگردانی از راهکار دو دولتی برای حل اختلافات با فلسطینیان و تداوم شهرکسازی های غیر قانونی به اسرائیل هشدار داده و سیاست های نتانیاهو را عامل به انزوا کشانده شدن این رژیم دانست.

به نقل از روزنامه آلمانی “هانوفرشه آلگماینه سایتونگ”، در آستانه برگزاری کنفرانس خاورمینه در پاریس ، “یورگن تریتن”، از سیاستمداران بلند پایه حزب سبز آلمان به اسرائیل درباره رویگردانی از راه حل دو دولتی با فلسطینیان هشدار داد.

وی در گفتگو با شبکه تحریریه روزنامه های آلمان (RND ) تاکید کرد که سیاست “بنیامین نتانیاهو” اسرائیل را در یک انزوای بین المللی غم انگیز وارد می کند. سیاست شهرکسازی های نخست وزیر رژیم صهیونیستی در سرزمین های اشغالی اساس راه حل دو دولتی را به صورت روزافزون سست می کند. اینکه اسرائیل در سیاست شهر کسازی ها تنها به حمایت های رئیس جمهور جدید آمریکا، دوناد ترامپ وابسته باشد یک بازی خطرناک است.

“گرگور گیزی”، رئیس چپ های پارلمان اروپا نیز دولت آلمان را به تلاش های دیپلماتیک جدید در مسئله درگیری های خاورمیانه دعوت کرده است.

وی در این باره گفت: ما باید بدون شرط یک میانجی بین اسرائیل و فلسطین باشیم. چرا ما نمی توانیم گفتگوهای بین اسرائیل و فلسطین را در برلین سازماندهی کنیم؟ ما نباید تا این اندازه مایوس و ترسو باشیم.

شورای امنیت سازمان ملل متحد در دسامبر سال گذشته قطعنامه‌ توقف فوری فعالیت‌های شهرک سازی رژیم اسرائیل در اراضی اشغالی فلسطینیان را تصویب کرد.

ساعاتی پس از تصویب قطعنامۀ ضد رژیم صهیونیستی در شورای امنیت سازمان ملل، بسیاری از طرفداران این رژیم از تصویب این قطعنامه درنتیجۀ رأی ممتنع دولت امریکا، انتقادکردند.

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور منتخب امریکا، پس‌ از این رأی‌گیری در صفحۀ توییتر خود نوشت: «پس از بیستم ژانویه، شرایط برای سازمان ملل متفاوت خواهد بود.”

این اولین قطعنامۀ شورای امنیت سازمان ملل در هشت سال گذشته دربارۀ اختلافات میان رژیم اسرائیل و فلسطینیان و علیه رژیم تل‌آویو بود.

در این قطعنامه بار دیگر تأکید شده است که شهرک‌سازی‌های اسرائیل در سرزمین‌های اشغالی فلسطینی پس از ۱۹۶۷، ازجمله قدس شرقی، هیچ مبنای قانونی ندارد و نقض آشکار قوانین بین‌المللی و مانعی مهم در جهت دستیابی به توافق صلح دو کشور و برقراری صلحی عادلانه، پایدار و جامع به شمار می‌آید.

البته دفتر بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی، در بیانیه‌ای اعلام کرد اسرائیل از مفاد قطعنامۀ شورای امنیت سازمان ملل تبعیت نخواهد کرد.

فلسطینیان به دنبال تشکیل کشوری مستقل در کرانۀ باختری و نوار غزه به پایتختی بیت‌المقدس هستند. آن‌ها همچنین خواستار خروج رژیم صهیونیستی از سرزمین‌های اشغال‌شده هستند، اما اسرائیل از بازگشت به مرزهای پیش از جنگ شش‌روزه امتناع می‌کند.

منبع: تسنیم

انتهای پبام/

اخبار مرتبط