رفتن به بالا

رسانه خبری و تحلیلی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • چهارشنبه ۱۵ تیر ۱۴۰۱
 • الأربعاء ۶ ذو الحجة ۱۴۴۳
 • 2022 Wednesday 6 July
  -١٨(°C)
  وزش باد (mph)
  فشار (in)
  محدوده دید (mi)
  اشعه فرابنفش -
  رطوبت (in)
اوقات شرعی

ده سال پس از شکست مفتضحانه رژیم صهیوینستی در برابر «حزب‌الله» لبنان، اکنون ارتش این رژیم برای نبرد احتمالی بعدی با این گروه تاکتیک‌های خود را در جهت مقابله با تونل‌ها و جنگ زمینی تغییر می‌دهد. به نوشته روزنامه «یدیعوت آحرونوت» دو تغییر بزرگ که در راستای آماده سازی نظامیان صهیونیست برای نبرد سوم با […]

ده سال پس از شکست مفتضحانه رژیم صهیوینستی در برابر «حزب‌الله» لبنان، اکنون ارتش این رژیم برای نبرد احتمالی بعدی با این گروه تاکتیک‌های خود را در جهت مقابله با تونل‌ها و جنگ زمینی تغییر می‌دهد.

به نوشته روزنامه «یدیعوت آحرونوت» دو تغییر بزرگ که در راستای آماده سازی نظامیان صهیونیست برای نبرد سوم با لبنان است شامل ایجاد نیروهای مخصوص برای دفع زمینی با رزمندگان حزب‌الله که به داخل اراضی اشغالی نفوذ می‌کنند و تشکیل یگان‌هایی برای مقابله استراتژی تونل‌های زیرزمینی این گروه است.

بر این اساس، رویکرد اول، دیدگاه فرماندهان گردان‌ها، فرماندهان تیپ‌ها و دیگر نظامیان ارتش رژیم صهیونیستی برای نبرد بعدی را به کلی تغییر می‌دهد زیر حزب‌الله از دکترین سنّتی بسیج سریع و ورود به قلمرو دشمن جهت تسلیم کردن یا شکست دادن آنها بهره می‌برد.

ارتش رژیم صهیونیستی معتقد است در نبرد احتمالی بعدی با لبنان، نیروهای «رضوان» وابسته به حزب‌الله در مراحل ابتدایی جنگ تلاش خواهند کرد وارد اراضی اشغالی شوند و با نصب پرچم حزب‌الله روی یکی از ایست‌های بازرسی یا پادگان‌های دیدبانی، پیروزی خود را به رخ بکشند.

یدیعوت گزارش می‌دهد ارتش رژیم اسرائیل در هفته‌های اخیر چندین مانور نظامی برای نهادینه کردن این تغییرات در دکترین نظامی خود برای جنگ با حزب‌الله برگزار کرده است.

یکی از فرماندهان ارشد ارتش رژیم صهیونیستی در جوخه ۱۶۲م تصریح می‌کند: «ظرفیت‌های تهاجمی دشمن (حزب‌الله و گروه‌های مقاومت) افزایش یافته است. امروز، گردان‌های ما فهمیدند که بجای حمله باید بسرعت در حالت تدافعی قرار بگیرند.»

با اینکه ارزیابی‌های ارتش اسرائیل حاکی از آن است که حزب‌الله هنوز تونل جدید مرزی به داخل اراضی اشغالی (مانند حماس) حفر نکرده است اما نگرانی‌ها از تدارک زیرساخت‌ها و تونل‌هایی در مناطق شیعه‌نشین جنوب لبنان در میان صهیونیست‌ها بسیار زیاد است. هماهنگی پیاده نظام صهیونیست‌ها با یگان‌های زرهی بر پایه «مکان‌یابی، مهار و تخریب» می‌باشد.

این فرمانده توضیح می‌دهد که البته در حال حاضر «موشک‌های ضد تانک» حزب‌الله را تهدیدی بزرگتر از تونل‌ها می‌دانند و در صورت وقوع جنگ نظامیانشان باید از دفاع شروع کنند نه حمله.

 منبع: فارس

انتهای پیام/

اخبار مرتبط