رفتن به بالا

رسانه خبری و تحلیلی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳
 • الإثنين ۱۲ ذو القعدة ۱۴۴۵
 • 2024 Monday 20 May
  -١٨(°C)
  وزش باد (mph)
  فشار (in)
  محدوده دید (mi)
  اشعه فرابنفش -
  رطوبت (in)
اوقات شرعی

به گزارش پایگاه سفیر، وزیر خارجه عراق اعلام کرد که حامل پیام‌هایی میان سعودی‌ها و ایران برای بهبود روابط طرفین بوده است. وزیر خارجه عراق از میانجیگری میان ریاض و تهران برای بهبود روابط طرفین خبر داد. در همین راستا‌، «ابراهیم الجعفری» وزیر خارجه عراق تاکید کرد: نزدیکی میان ایران و سعودی ها به نفع […]

به گزارش پایگاه سفیر، وزیر خارجه عراق اعلام کرد که حامل پیام‌هایی میان سعودی‌ها و ایران برای بهبود روابط طرفین بوده است.

وزیر خارجه عراق از میانجیگری میان ریاض و تهران برای بهبود روابط طرفین خبر داد.

در همین راستا‌، «ابراهیم الجعفری» وزیر خارجه عراق تاکید کرد: نزدیکی میان ایران و سعودی ها به نفع عراق است و از سوی دیگر بروز تنش و بحران میان طرفین نیز تاثیر منفی بر عراق دارد.

وی در ادامه تصریح کرد: همکاری امنیتی خوبی میان تهران، بغداد، دمشق و مسکو در جریان است. من پیام های شفاهی را میان ایران و سعودی ها منتقل کردم و برای نزدیکی طرفین تلاش می کنیم.

در سال های اخیر سعودی ها در کشورهای سوریه و عراق با حمایت از گروه های تروریستی داعش در صدد سرنگونی غیرقانونی دولت های این کشورها بودند که کاملا مغایر با موضع ایران بود.

اما اوج تنش ها در این رابطه با فاجعه منا و بی مسئولتی سعودی ها شکل گرفت و در سال جاری نیز سعودی ها حجاج ایرانی را از حضور در مناسک حج محروم کردند.

به شهادت رساندن آیت الله نمر توسط سعودی ها نیز یکی دیگر از موارد اختلاف و تنش ها میان سعودی ها با ایران است.

منبع: تسنیم

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

نظرات