رفتن به بالا

رسانه خبری و تحلیلی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • دوشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۸
 • الإثنين ۱۱ ربيع ثاني ۱۴۴۱
 • 2019 Monday 9 December
  تهران
  ١٠(°C)
  وزش باد ٢٣(mph)
  فشار ٢۵.٩٧(in)
  محدوده دید ۶.٠(mi)
  اشعه فرابنفش 2-Low
  رطوبت ٢۵.٩٧(in)
اوقات شرعی

شرکت های نفتی چین درصدد هستند تا در هر سه ماهه سال جاری میلادی در مقایسه با دوران مشابه سال ۲۰۱۶ میلادی بین سه تا چهار میلیون بشکه نفت بیشتر از ایران خریداری کنند. داده های اداره کل گمرک چین نشان می دهد که این کشور به طور میانگین در سال ۲۰۱۶ میلادی روزانه ۶۲۰ […]

شرکت های نفتی چین درصدد هستند تا در هر سه ماهه سال جاری میلادی در مقایسه با دوران مشابه سال ۲۰۱۶ میلادی بین سه تا چهار میلیون بشکه نفت بیشتر از ایران خریداری کنند.
داده های اداره کل گمرک چین نشان می دهد که این کشور به طور میانگین در سال ۲۰۱۶ میلادی روزانه ۶۲۰ هزار و ۲۶۰ بشکه نفت از ایران وارد کرده است که در مقایسه با سال ۲۰۱۵ میلادی بیانگر ۱۸ درصد افزایش است.
با این حساب بر اساس ارقامی که گمرک چین به تازگی منتشر کرده است با افزایش این میزان نفت، واردات چین از ایران در سال ۲۰۱۷ میلادی بین پنج تا هفت درصد بیشتر خواهد شد.
ایران به عنوان یکی از اعضای مهم اوپک در ماه نوامبر موفقیت بزرگ دیگری هم کسب کرد که بر اساس آن بتواند تولید نفت خود را افزایش دهد.
چین به شرکت های خصوصی و پالایشگاه های بخش های غیردولتی اجازه خریدهای بیشتر نفتی داده است و از سوی دیگر با ساخت نیروگاه های بیشتر، واردات نفتی چین از کشورهای دیگر بیشتر هم خواهد شد.
گزارش ها حاکی است که شرکت های نفتی «ساینوپک» و «جوهای جنرونگ» چین از خریداران بزرگ نفتی ایران به دنبال توافقنامه هایی برای سال جاری میلادی با شرکت ملی نفت ایران هستند.
این گزارش ها از قول منابع مطلع خاطرنشان می سازد که در صورت حصول این توافقات این دو شرکت بزرگ نفتی مجموعا روزانه ۵۰۵ هزار بشکه نفت از ایران خریداری خواهند کرد.
شرکت ساینوپک که سال ۲۰۰۹ برای توسعه میدان نفتی یادآوران توافقی با ایران امضا کرد و هم اکنون تولیدش در این میدان به ۱۶۰ هزار بشکه در روز رسیده، درصدد است در سال جاری میلادی برداشت از این میدان را افزایش دهد.
همچنین اعلام شده است که ساینوپک در هر سه ماه سالجاری می تواند تا چهار میلیون بشکه نفت از یادآوران برداشت کند و میزان برداشت شرکت «سی ان پی سی» چین هم از میدان آزادگان شمالی در این مدت حدود سه میلیون بشکه برآورد شده است.

منبع: ایرنا

انتهای پیام/

اخبار مرتبطنرخ ارز امروز

USD دلار آمريکا 42,000 ریال
GBP پوند انگليس 55,215 ریال
CHF فرانک سويس 42,395 ریال
SEK کرون سوئد 4,421 ریال

بایگانی تاریخ خورشیدی