رفتن به بالا

رسانه خبری و تحلیلی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • سه شنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۸
 • الثلاثاء ۱۴ ربيع أول ۱۴۴۱
 • 2019 Tuesday 12 November
  تهران
  ١٧(°C)
  وزش باد ٧(mph)
  فشار ٢۶.١٨(in)
  محدوده دید ٣.٠(mi)
  اشعه فرابنفش 0-Low
  رطوبت ٢۶.١٨(in)
اوقات شرعی

علی شمخانی نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی در اظهاراتی عنوان کرد: به دلیل مخالفت ایران با مشارکت آمریکا در اجلاس آستانه، هیچگونه دعوت مشترکی برای حضور آمریکا از سوی سه کشور مبتکر برگزاری اجلاس به عمل نیامده است. وی با اشاره به سوابق بدعهدی و ناکارآمدی آمریکا برای برقراری آتش […]

علی شمخانی نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی در اظهاراتی عنوان کرد: به دلیل مخالفت ایران با مشارکت آمریکا در اجلاس آستانه، هیچگونه دعوت مشترکی برای حضور آمریکا از سوی سه کشور مبتکر برگزاری اجلاس به عمل نیامده است.

وی با اشاره به سوابق بدعهدی و ناکارآمدی آمریکا برای برقراری آتش بس و هدایت طرفین درگیری در سوریه به سمت گفتگو اظهار داشت: هیچ دلیلی برای مشارکت آمریکا در مدیریت، راهبری و هدایت ابتکارات سیاسی جاری در بحران سوریه وجود نداشته و ایفای نقش این کشور در اجلاس آستانه نیز کاملا منتفی است.

شمخانی افزود: جمهوری اسلامی ایران به عنوانی کشوری که اصلی‌ترین نقش را در پشتیبانی از دولت قانونی سوریه در مبارزه با تروریسم داشته است در فرآیندهای سیاسی از جمله اجلاس آستانه نیز حضوری پررنگ و فعال خواهد داشت.

نماینده مقام معظم رهبری با اشاره به برخی اخبار منتشر شده پیرامون دعوت از آمریکا برای حضور در اجلاس استانه خاطرنشان کرد: به طور قطع آمریکا در فرایند گفت‌وگوها و جمع بندی نتایج اجلاس آستانه نقشی نخواهد داشت و احتمال دعوت کشور میزبان از آمریکا به عنوان ناظر در اجلاس وجود دارد.

 

شمخانی با اشاره به ترکیب گروه‌های سوری که در این اجلاس حضور خواهند یافت، افزود: تنها مسلحانی که توافق آتش بس را امضاء کرده و تعهد خود را به گفت‌وگوهای سوری – سوری اعلام کرده‌اند به همراه نماینده سازمان ملل متحد در اجلاس آستانه دعوت شده‌اند.

بر اساس برنامه اعلام شده، نشست آستانه در روزهای چهارم و پنجم بهمن ماه جاری در قزاقستان تحت نظارت ایران، روسیه و ترکیه برگزار می‌ ‌شود. این اجلاس با محوریت گفت‌وگوهای سوری – سوری با مشارکت دولت و مسلحان سوریه و با هدف فراهم کردن مقدمات حل سیاسی بحران در این کشور برگزار می‌شود.

منبع: فارس

انتهای پیام/

اخبار مرتبطنرخ ارز امروز

USD دلار آمريکا 42,000 ریال
GBP پوند انگليس 54,012 ریال
CHF فرانک سويس 42,245 ریال
SEK کرون سوئد 4,332 ریال

بایگانی تاریخ خورشیدی